Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy!

– czwartoklasiści z SP1  wchodzą do świata matematyki i poznają sztuczną inteligencję.

Miło nam poinformować, że w bieżącym roku szkolnym dołączyliśmy do grona szkół realizujących projekt edukacyjny „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”, którego organizatorem jest Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Od października 2020r. uczniowie z jednej z klas czwartych uczestniczą w eksperymentalnym projekcie polegającym na pracy online, z wykorzystaniem innowacyjnej platformy wspomagającej rozwiązywanie zadań matematycznych. Każdy uczeń pracując w systemie, który za pomocą sztucznej inteligencji wspiera i kontroluje na bieżąco jego postępy, dostosowuje tempo pracy, stopień trudności oraz zakres treści matematycznych, indywidualnie rozwija swoje zdolności matematyczne. Dzięki użyciu zaawansowanych autorskich rozwiązań informatycznych, system optymalnie wykorzystuje czas ucznia poświęcony na naukę, starając się wykrywać jego problemy i tak dobierać spersonalizowane zadania, aby uczeń sam był w stanie zrozumieć przyczynę popełnianych błędów i je poprawić. W szkole nad rozwojem i indywidualizacją pracy uczniów czuwa nauczyciel planujący na platformie – zeszyt. online prace domowe, kartkówki i sprawdziany.

Najbardziej pracowici i zaangażowani uczniowie mogą zostać zaproszeni do udziału w warsztatach zorganizowanych przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Dla wszystkich uczniów to wielka szansa na odczarowanie matematyki i pokonanie własnych trudności oraz efektywny rozwój w zakresie matematycznych umiejętności.

Szkolny koordynator projektu

Aleksandra Kaniewska