UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANE Z OBCHODAMI DNIA PATRONA

Tadeusz Kościuszko – bohater dwóch narodów i jedna z najsłynniejszych postaci polskiej historii. Bohater wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych oraz przywódca insurekcji kościuszkowskiej w 1794 roku. Niezwykły człowiek, ale przede wszystkim patron Naszej Szkoły…
W związku z tym w dniach 4 – 8 kwietnia obchodziliśmy uroczystości związane z tą wyjątkową postacią historyczną.
4 kwietnia uczniowie mieli przyjemność wzięcia udziału w konkursie historycznym sprawdzającym wiedzę o Patronie Naszej Szkoły.
Zorganizowana została również przez Samorząd Szkolny wystawa portretów Tadeusza Kościuszki namalowanych przez uczniów 1.
Obchody Dnia Patrona zakończył uroczysty koncert piosenki patriotycznej O Różę Jedynki. Młodzi artyści mieli możliwość podzielenia się ze społecznością szkolną swoim talentem wokalnym, a publiczność przypomniała sobie najpiękniejsze utwory, które przez długie lata zagrzewały Polaków do walki.
Efekty zmagań konkursowych Naszych Uczniów przedstawia poniższa fotorelacja.

Zapraszamy do jej obejrzenia!