„Sprzątanie świata – Polska!” – 29 finał akcji klasy I – III

Od 1994 roku Polacy, którym bliska jest troska o naturę oraz swoje najbliższe otoczenie, łączą się, by posprzątać swój kawałek Polski. W dniu 16 września uczniowie Szkoły Podstawowejnr 1 w Kutnie przystąpili do 29 finału ogólnopolskiej „Akcji Sprzątanie Świata” pod hasłem „Wszystkie śmieci nasze są”. Akcja trwała do 30 września.

Na terenie szkoły powstały gazetki o treści ekologicznej oraz odbyły się zajęcia stacjonarne. Uczniowie oglądali filmy ekologiczne, uczestniczyli w grach i zabawach dydaktycznych.
W grupach rozwiązywali zagadki, rebusy, plątaninki, wypełniali karty pracy.  Wszyscy uczniowie nauczania początkowego zgodnie stwierdzili, że „wszystkie śmieci nasze są”
i wyposażeni w rękawice oraz worki do segregacji, pod opieką swoich nauczycieli wyruszyliw teren. Chętnie i z zaangażowaniem przystąpili do sprzątania przestrzeni publicznej z różnych odpadów. W akcji wzięło udział  166  uczniów oraz  nauczyciele: Ewa Rozmarynowicz, Emilia Świerczyńska, Beata Czarnoucka, Ewa Górczyńska, Joanna Traczyk, Barbara Wódka i Jolanta Kruszewska, którzy pokazali jak wielu z nas zależy, aby najbliższa okolica była czysta i wolna od śmieci. Wysprzątano tereny zielone wokół szkoły oraz pobliskiego osiedla mieszkaniowego.

„Akcja Sprzątanie Świata – Polska” to dla nas kolejna praktyczna lekcja ekologii. Kto raz wyszedł posprzątać, nie będzie już śmiecić. To również okazja, aby uwrażliwiać najmłodsze pokolenia na naturę i potrzeby Matki Ziemi.

Koordynatorzy akcji:

Joanna Traczyk