Akcja „Sprzątanie świata” klasy IV – VIII

Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Kampania odbywa się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

W tym roku już po raz 29 odbyła się akcja Sprzątanie świata pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”.

Również w naszej szkole podjęliśmy szereg działań propagujących ograniczanie powstawania odpadów oraz selektywną zbiórkę i recykling. Zajęcia z wychowawcą były  okazją do refleksji na temat poszanowania środowiska naturalnego. Uczniowie klas starszych mieli możliwość zaprezentowania swoich pomysłów służących ochronie środowiska tworząc plakaty tematyczne, które można było oglądać na holu szkoły.

Podejmujmy więc działania, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko!

Opracowała: Małgorzata Olesińska

Ilona Starybrat