Ślubowanie klas pierwszych oraz pasowanie na ucznia.

Pasowanie na ucznia to  dla pierwszoklasistów  jeden z najważniejszych momentów związanych z  edukacją. 28 października 2022 roku i dla naszych wychowanków nadszedł ten wielki dzień. Pierwszaki, pięknie wystrojone, w okolicznościowych biretach, zebrały się na hali sportowej, która została odpowiednio udekorowana na tę okazję. W tym wielkim dniu  towarzyszyli pierwszoklasistom rodzice/prawni opiekunowie. Oprócz nich  w uroczystości wzięli udział m.in.: zastępca prezydenta Kutna – Jacek Boczkaja, wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Kutnie – Agnieszka Badziak, Piotr Łaszewski z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kutno, dyrektor szkoły – Jarosław Koszański, wicedyrektorzy: Violetta Wojciechowska, Aleksandra Kaniewska i Elżbieta Chodorowska, a także Izabela Jadczak z Rady Rodziców.  W obecności rodziców, gości, dyrekcji i nauczycieli pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Przyrzekali być pilnymi uczniami, dobrymi Polakami, a swoim zachowaniem napawać dumą rodziców i wychowawców. Tradycyjnie, już po ślubowaniu, zaproszeni goście dokonali aktu pasowania uczniów dotykając ramion każdego pierwszaka dużą, kolorową kredką. Tym symbolicznym gestem zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Dowodem były akty pasowania na ucznia  wręczone dzieciom przez wychowawców. Uczniowie otrzymali także upominki od Urzędu Miasta Kutno oraz od Rady Rodziców. Na koniec pierwszoklasiści zaprezentowali zebranym krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do wykonania pamiątkowych zdjęć. Pierwszoklasistom życzymy, aby dobrze się czuli w naszej szkole, by z ochotą codziennie tu przychodzili i wspólnie z kolegami uczyli się i bawili. Serdecznie Was witamy  i życzymy wielu sukcesów w nauce!

Wychowawcy klas pierwszych.

Zdjęcia: Sławomir Kryska/D.Marciniak