Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku”

Październik to miesiąc świadomości mutyzmu wybiórczego.

Informujemy, że Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przystąpiła do II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku” autorstwa Anny Czujak. Organizatorem projektu jest Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Celem projektu jest szerzenie świadomości o mutyzmie wybiórczym, potocznie określanym jako lęk przed mówieniem. Zmaga się z nim wiele dzieci, nastolatków i dorosłych. Przy odpowiednim wsparciu środowiska szkolnego i rodzinnego możliwe jest osiągnięcie sukcesu w wyjściu ze świata ciszy. Zrealizowanie projektu ułatwia rówieśnikom dziecka milczącego zrozumienie jego problemów i trudności, rozwija empatię, wrażliwość i umiejętność dostrzegania potrzeb drugiego człowieka.

Projekt ma charakter edukacyjny i społeczny. Opracowany został w oparciu o technologie informacyjno – komunikacyjne i służy rozwijaniu umiejętności ich wykorzystywania.

Termin realizacji projektu: 20 X 2022 r. – 20 XII 2022 r.

Za realizację projektu odpowiedzialna jest Marzena Cichacz.