6 grudnia-Mikołajki  – jak celebrowaliśmy ten dzień w klasie 1 a ?

Imieniny św. Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego. Wtedy to zazwyczaj obdarowujemy prezentami kolegów i koleżanki z klasy. To nawiązanie do jednego ze zwyczajów św. Mikołaja – chrześcijański święty swoje dary przekazywał anonimowo; żadna z obdarowanych przez niego osób nie wiedziała, kto jest autorem niespodzianki.  Uczniowie 1 a mieli szczęście, przyszedł do nich Mikołaj rozdał prezenty, każdy mógł się wykazać; jedni mówili wiersze, inni śpiewali, a jeszcze inni musieli rozwiązać działanie.  Rodzice przygotowali słodki poczęstunek.  Było miło i wesoło. Do zobaczenia  Mikołaju za rok.

Listy do Świętego Mikołaja

Niektórzy 6 grudnia w trakcie zajęć lekcyjnych piszą listy do Świętego Mikołaja. Dzieci proszą  w nich głównie o prezenty, starsi o miłości i zdrowie. Jeśli jeszcze nie napisaliście listu do Świętego Mikołaja to zachęcamy do podjęcia się tego zadania! Może to wy w tym roku znajdziecie się wśród nielicznych szczęśliwców, którzy otrzymają odpowiedź? Jedna z najbardziej znanych siedzib Świętego Mikołaja znajduje się obecnie w Laponii. Specjalnie dla was przekazujemy jej adres:

Santa Claus Arctic Circle 96930, Rovaniemi, Finlandia