MISTRZOWIE ORTOGRAFII

21.04.2023 r. czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIX edycji Konkursu Ortograficznego „O złote pióro Prezydenta Miasta Kutno”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Kutnie. To konkurs z wieloletnią tradycją, cieszący się uznaniem szkolnej społeczności.
    W etapie miejskim uczestniczyło ogółem 17 uczniów z kutnowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Mordzak z kl. 8d, Karolina Kwiatkowska z kl. 8f, Gabriel Łopata z kl. 8h oraz Jakub Szczerbakowicz  z kl. 8c. Wypadli oni najlepiej w zorganizowanych w kwietniu eliminacjach szkolnych.
    Tekst dyktanda pod tytułem „Niebo gwiaździste dookoła” obfitował
w różnego rodzaju wyrazy z trudnościami ortograficznymi, charakterystycznymi dla tego typu sprawdzianów ortograficznych. Znalazły się w nim m.in. takie wyrazy jak: hajdawery, nahajka, huncwot, gdzieniegdzie, herod-baba, haust, wychynąć, esy-floresy, wawrzynek wilczełyko, ognistoróżowa jutrzenka, dwójnasób, półsiedząc, rzekotki  czy ponadpiętnastoletni.

Z przyjemnością i wielką radością informujemy, że zwycięzcą XIX edycji Konkursu Ortograficznego „O złote pióro prezydenta Miasta Kutno” został Gabriel Łopata z kl.8h, któremu Zastępca Prezydenta Miasta Kutno p. Zbigniew Wdowiak wręczył główną nagrodę – „złote pióro”. Na podium z miejscem II uplasował się Jakub Szczerbakowicz z kl.8c, który otrzymał nagrodę książkową. Cieszy nas rozległa wiedza ortograficzna naszych uczniów, których sukces może stać się motywacją i inspiracją dla innych, by poszerzali swoją wiedzę

o języku polskim.

Wszystkim biorącym udział w trudnych ortograficznych zmaganiach serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie  „Jedynki”
na forum miasta.