Kreatywni uczniowie czyli lekcja inaczej – ogólnopolski projekt Twoje Dane, Twoja Sprawa + projekt OSEhoero: Bezpieczeństwo w Internecie.

W ramach współpracy z p. Wiolettą Dobosz-Paduch i p. Anną Michalczyk, przedstawiciele klas 8:

Natalia Durka 8b, Mateusz Kujawa 8g, Julia Ciurlej 8h,

Aleksandra Targalska 8h,

przygotowali informacyjne ulotki dotyczące wad i zalet korzystania z Internetu, zagrożeń płynących z przebywania w sieci oraz jak chronić swoje dane. Ulotki zostały potem rozdane rodzicom klasy 7a podczas spotkania z wychowawcą (10.05.2023). Rodzicom bardzo spodobał się ten pomysł i docenili kreatywność, pomysłowość oraz treść otrzymanych ulotek, często dodając, że nie wiedzieli o pewnych informacjach.

Ponadto, wyżej wymienieni uczniowie, zamienili się miejscami z nauczycielami zajęć z wychowawcą i zaprezentowali zdobytą wiedzę na temat ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa w Internecie klasom 7 (maj 2023). Poprowadzili lekcje metodą warsztatową wykorzystując własnoręcznie wykonane pomoce dydaktyczne. Młodsi uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z prezentacji multimedialnej, puzzli tematycznych, ekranu monitora z ruchomym tekstem. Lekcje zostały podsumowane za pomocą gry Kahoot. Uczniowie byli bardzo aktywni podczas warsztatów i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi zagrożeń w sieci.

Anna Michalczyk (koordynator TDTS)