Mamy laureatkę Konkursu Plastycznego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin ph. „Jak aktywnie spędzam czas wolny z rodziną?”

15 maja 2023 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rodzin.  Czas wolny wspólnie spędzony przez wszystkich członków rodziny ma wiele walorów wychowawczych: dzieci poznają normy i zasady postępowania, wzbogacają wiedzę o otaczającym je świecie, uczą się empatii. Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin – Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kutnie przy współpracy
z Prezydentem Miasta Kutno ogłosiła konkurs plastyczny, którego tematem przewodnim było hasło: „Jak aktywnie spędzam czas wolny z rodziną?”. Konkurs skierowany był dla klas I-IV Szkół Podstawowych z terenu Miasta Kutno.

Celem konkursu było propagowanie oraz kreowanie postaw zdrowotnych
i społecznych. Ponadto: promocja aktywnych form wypoczynku; zwrócenie uwagi na pełnioną rolę rodziców i rodziny w kształtowaniu osobowości dziecka; wzmacnianie więzi i relacji rodzinnych; wyszukiwanie i promowanie talentów plastycznych.

Tematem konkursu było wykonanie plakatu obrazującego różne sposoby aktywnego spędzania czasu wolnego z rodziną. Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie 1 pracy plastycznej obrazującej aktywnie spędzony czas wolny z rodziną.

Na konkurs wpłynęły 62 prace plastyczne. Uczestnikami byli uczniowie z 5 szkół.

W wyniku prac komisji konkursowej dnia 31.05.2023r. wyłoniono laureatów do nagród oraz wyróżniono osoby. Wśród zwycięzców znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Oto oni:

Laureatka:

II miejsce:   Viktoriia Krepych  – oddział  IVb

Wyróżnienia otrzymali:

Amelia Kamińska  – oddział IIIa

Taisia Dudkowska – oddział  IIa

Karolina Wasiak   – oddział Id

Anna Truścińska  – oddział Id

Miłosz Sobota  – oddział Id

Uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak aktywnie spędzać czas wolny z rodziną.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nagrody rzeczowe dla laureatów zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Kutno.

Opracowała:

Marzena Cichacz