Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Lekcja otwarta z języka polskiego

Dnia 30.05.2023r. , w oddziale VIII a, odbyła się lekcja otwarta z języka polskiego. Tematem lekcji było spotkanie ze sztuką- malarstwem Paula Gauguine. Zajęcia miały na celu doskonalenie umiejętności analizy i interpretacji tekstu kultury- obrazu. Ósmoklasiści  ćwiczyli również umiejętność tworzenia spójnych wypowiedzi pod względem językowym i stylistycznym. Uczniowie podczas lekcji pracowali w grupach metodami aktywizującymi. Mieli okazję zapoznać się z  obrazem francuskiego malarza Paula Gauguina  Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?, stworzonego w czasie osobistego kryzysu artysty, podsumowującego jego przemyślenia i poglądy. Najciekawszym ogniwem zajęć, wzbudzającym wiele emocji, była ostatnia część lekcji, podczas   której uczniowie sami stworzyli żywy obraz z przedmiotów symbolizujących to, kim są, jakie są ich zainteresowania i  pasje.

Opracowały: Marta Fabisz i Marta Talaga