DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

Nie ulega wątpliwości, że świat stoi otworem dla tych,  co znają języki obce. Można wtedy bez barier językowych porozumiewać się z obcokrajowcami, podróżować i zwiedzać różne zakątki globu, podjąć naukę  w szkołach za granicą czy w przyszłości pracę.

Aby uświadomić uczniom, że nauka języków to inwestycja we własną przyszłość nauczyciele języków obcych w maju i czerwcu 2023 roku podjęli szereg działań, aby zachęcić uczniów do rozwijania swoich sprawności komunikacyjnych  w języku angielskim i niemieckim. Odbył się szkolny konkurs „Mistrz języka angielskiego” dla uczniów z klas trzecich oraz  IV-VIIII.- 2 edycja.

Ponadto na lekcjach języka niemieckiego uczniowie omawiali przygotowane przez siebie prezentacje na temat Niemiec. Szczególnie interesujące było pozyskanie informacji przez słuchaczy na temat różnych ciekawostek o Niemczech.

Przygotowano również gazetki tematyczne o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Na holu naszej szkoły znajduje się gazetka już typowo wakacyjna zachęcająca do zwiedzenia najpiękniejszych miast Niemiec.

Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych wakacji, dobrego odpoczynku i zachęcamy do komunikowania się na wakacyjnych szlakach w języku angielskim i niemieckim.

Opracowała: Małgorzata Olesińska