Jak nie czytam, jak czytam?!

Uczniowie Jedynki zgłosili swój udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. 7 czerwca razem z uczniami kilku tysięcy szkół z całej Polski przystąpili do próby pobicia rekordu czytania w jednym momencie.

Coroczna akcja „Jak nie czytam, jak czytam”, zainicjowana w 2016 r. przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, jest jedną z najpopularniejszych akcji czytelniczych w Polsce. Jej głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki oraz promocja czytania dla przyjemności jako forma spędzania czasu wolnego.

W tegorocznej edycji wzięło udział 184 uczniów klas 1 – 7.

Uczniowie pokazali, jak miło można spędzić czas czytając samodzielnie lub słuchając czytanego fragmentu książki w wykonaniu uczennic: Marii Kubasińskiej (5d) i Marii Walburg (7b) . Wszak dobra lektura zawsze porwie, wciągnie i wypuści dopiero po przeczytaniu ostatniej strony.

Szczególne podziękowania przekazujemy wychowawcy Jolancie Kruszewskiej i uczniom klasy 3c za wspaniałe wykonanie piosenki „Podróż do krainy marzeń”.

Dziękujemy wszystkim czytającym za zaangażowanie w tegoroczną edycję akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Wasze bibliotekarki