„Książka mówi”

Konkurs pięknego czytania pt. „Książka mówi” ma na celu rozwijanie czytelnictwa i upowszechnianie dokonań artystycznych patronów 2023 roku: Wisławy Szymborskiej i Aleksandra Fredry. Każda z osobistości wniosła w historię i dziedzictwo kulturowe naszej ojczyzny wartościowy i trwały ślad.

W tym roku do rywalizacji na poziomie szkoły przystąpiło trzynastu uczniów z klas siódmych i ósmych. Wysłuchanie pięknego czytania odbyło się 11 października. Oceniano właściwy dobór i rozumienie prezentowanych utworów, dykcję, intonację i ogólny wyraz artystyczny. Jury w składzie pani Karolina Jagodzińska oraz pani Małgorzata Jaworska wyłoniło dwie osoby, które będą reprezentować naszą szkołę w konkursie na szczeblu rejonowym.

Laureatkami są: Blanka Sikorska i Lena Wasielewska z klasy 7b (opiekun pani Marta Talaga).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

Wasze bibliotekarki