ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI.

Sztuka origami wywodzi się z Chin, gdzie pierwsze modele powstawały już w VI w. Japończycy  złożone z papieru kształty wykorzystywali w obrzędach religijnych. Sztuka składania papieru w Europie pojawiła się dopiero na przestrzeni XIX i XX w.

Składanie origami pomaga w rozwoju zdolności manualnych uczniów, gdyż wymaga precyzyjnych ruchów rąk.  Uczy pracy według instrukcji. Pomaga w rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia i koncentracji. Ćwiczy koordynację ręka – oko. Origami może również działać relaksująco, wyciszająco oraz odstresowująco.

Jak co roku, 24 października, uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody  Światowego Dnia Origami. Uczniowie klas młodszych składali papierowe koła, z których wspólnie  złożyli grupowe dzieła.  Piękne jeże wykonane przez uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich rozpoczęły przygotowania do obchodów Dnia Jeża. Dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną złożyły z papierowych kół indywidualne prace według własnych pomysłów. Uczniowie oddziału 5c skorzystali z instrukcji przygotowanych przez wychowawcę panią Agnieszkę Kolczyńską i wykonali różnorodne modele  z kwadratu.

Dziękujemy nauczycielom za włącznie się ze swoimi klasami w akcję, zaangażowanie dzieci do wspólnej zabawy i pokazanie uczniom alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Koordynatorzy:

Barbara Wódka