DZIECI UCZĄ RODZICÓW  Lekcja “Biało-Czerwona Niepodległa”

„DZIECI UCZĄ RODZICÓW” – “BIAŁO-CZERWONA NIEPODLEGŁA”

W dniu 10 listopada 2023 r. w przededniu 105 rocznicy odzyskania przez Polskę upragnionej niepodległości uczniowie oddziałów 1b, 2a, 2c oraz 3d – uczestnicy piątej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców”,  pod kierunkiem swoich wychowawców zrealizowali kolejne zajęcia. Tym razem była to  „lekcja patriotyzmu”.  Dzieci   z zaciekawieniem oglądały prezentację multimedialną, podczas której  utrwaliły i poszerzyły wiedzę na temat symboli narodowych oraz postaci, które miały znaczący wpływ na odzyskanie niepodległości. Z chęcią i z zaangażowaniem wykonywały zadania na kartach pracy, wypowiadały się na temat Polski, poszukiwały przykładów  świadczących o patriotyzmie, dzieliły się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Ponadto, w celu pogłębienia uczuć patriotycznych oraz nawiązania silniejszych więzi z Ojczyzną dzieci samodzielnie wykonały kotyliony, które dumnie widniały na ich piersiach. Słuchały i śpiewały pieśni patriotyczne, uczyły się „Katechizmu polskiego dziecka”, a także, wspólnie z całą społecznością szkolną, uczciły Narodowe Święto Niepodległości śpiewając hymn państwowy – Mazurek Dąbrowskiego. Na zakończenie zajęć otrzymały zadanie, aby po powrocie do domu podzielić się z rodzicami swoją wiedzą i  zachęcić ich  do przeznaczenia czasu na wspólną naukę .

Agnieszka Kaźmierczak

Emilia Świerczyńska