MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JEŻA

10 listopada swoje święto obchodzi mały ssak – jeż. To niezwykle sympatyczne i pożyteczne zwierzę, które w Polsce jest pod całkowitą ochroną. Widok jeża spacerującego w parku, w lesie, czasem w ogrodzie sprawia nam ogromną radość. Międzynarodowy Dzień Jeża to dobry moment, aby uczniowie poznali bliżej naszych „najeżonych” przyjaciół. Dzieci oglądały prezentacje multimedialne, filmy dydaktyczne, albumy ze zdjęciami, czytały ciekawostki. Przygotowały emblematy, opaski. Wykonały prace plastyczne, prezentacje w programie PowerPoint. Chętnie uczestniczyły w zabawach i pląsach, w których bohaterem był jeż.

Z okazji święta uczniowie klas młodszych brali udział w konkursie origami „Zwierzęta naszego regionu”. Za piękne prace zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.

Joanna Traczyk
Barbara Wódka