POZNAJEMY ZWYCZAJE POLSKO -BRYTYJSKIE INNOWACJA PEDAGOGICZNA

W dniu 5 i 6 grudnia uczniowie oddziału IVB realizowali pierwsze zajęcia z innowacji pedagogicznej pt. ” Poznajemy zwyczaje polsko -brytyjskie”. W ich trakcie uczniowie mięli możliwość poznania zwyczajów Wielkiej Brytanii i porównania ich z naszymi. W tym wyjątkowym dniu wykonaliśmy nasz oddziałowy łańcuszek w barwach świątecznych oraz ozdobiliśmy naszą klasową choinkę.
Nie zabrakło również wspólnie śpiewanych zimowych piosenek tj. ” Jungle Bells” oraz ” Pada śnieg”.
 Celem lekcji było wzbogacenie zasobów słownictwa oraz przybliżenie tematyki świątecznej obu państw. Wychowankowie mięli również możliwość skorzystania z bogatej oferty Biblioteki Miejskiej w Kutnie. Wybraliśmy się do sali audiowizualnej na film pt. ” Mikołajek”. Podczas spotkania z Panią Bibliotekarką zostaliśmy wprowadzeni w klimat świąteczny, a także zapoznaliśmy się z ciekawą ofertę czytelniczą.

Karolina Sulej
Agnieszka Zagórowska