”O bezpiecznych feriach w bibliotece„

W piątek przed feriami Maria uczennica klasy 6d w ramach pracy w Kole Przyjaciół Książki czytała uczniom klas młodszych fragment książki Astrid Lindgren ‘’Dzieci z Bullerbyn ,, . Treść czytanego rozdziału nosiła tytuł ‘’Lasse wpada do jeziora ,,  i była przestrogą przed niebezpiecznymi zimowymi zabawami . Historia dotyczyła nierozważnego chłopca, który chciał jeździć na łyżwach po zamarzniętym jeziorze . Popisywał się i nie zwracał uwagi na przeręble. Skończyło się to kąpielą w lodowatej wodzie. Dzieci z ciekawością wysłuchały opowieści i pięknie wypowiadały się na temat zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Otrzymały wcześniej przygotowane kolorowanki związane tematycznie z zajęciami.

Wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom życzymy bezpiecznych, zdrowych i radosnych ferii.

Przypominamy, że w naszej bibliotece posiadamy interesujące książki dla każdego.

Feerie z książką to dobra propozycja na spędzenie czasu wolnego.