ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY

W dniu 16 lutego uczniowie oddziału IVB realizowali kolejne zajęcia z Ogólnopolskiego projektu KAŻDY INNY-WSZYSCY.
14 lutego  obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień  Chorego na Padaczkę. Dlatego też były to zajęcia nt. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy poprowadzili : Pan Jędrachowicz Zbigniew i Kopański Przemysław z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie oraz wychowawca oddziału. Uczniowie mięli również okazję zapoznać się z zawodem strażaka.

Celem lekcji było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby niesienia pomocy innym ludziom w każdym miejscu bez względu na porę, ponieważ jest to nasz obowiązek . Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie która potrzebuje tej pomocy. Dzieci w takich sytuacjach działają instynktownie. Dlatego też wspólnie uczyliśmy się jak zachować się, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. W trakcie zajęć wychowankowie poznali procedury zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Każdy przy odpowiednim wsparciu spróbował swoich sił wykonując resustytację na fantomie . Uczniowie wykazali się wiedzą udzielając odpowiedzi na pytania zadawane przez strażaków, a także zostali zapoznani ze sprzętem ratującym życie oraz udoskonaliliśmy wiedzę nt. numerów alarmowych.
Była to dla nas wszystkich lekcja ,po której mamy świadomość jak ważną rolę pełni udzielanie pierwszej pomocy.

Karolina Sulej