Dzień Dinozaura w oddziale IIa

W dniu 01.03.2024r. w oddziale IIa odbyły się zajęcia pt. Z Odwagą Poznajemy Dinozaury w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Sztuka Emocji. Celem zajęć było przybliżenie i oswojenie uczniów ze światem uczuć i emocji za pomocą sztuki w różnych formach – odwaga – rzeźba. Podczas zajęć uczniowie oddziału IIa wymienili jakie znają emocje, wskazywali swoje przykłady odwagi np. podczas recytacji wiersza na forum, dotknięcie egzotycznego pająka, węża. Dużym zainteresowanie wśród uczniów cieszyła się „Skrzynia odwagi”. Wskazani ochotnicy wkładali ręce do: „Skrzyni odwagi” opisując czego dotykali – odgadywali co w niej się znajduje. Dla zwycięzców była słodka niespodzianka. Następnie z odwagą przenieśliśmy się w świat dinozaurów. Uczniowie obejrzeli filmik edukacyjny o dinozaurach. Dzieci dowiedziały się jak wyglądały dinozaury, kiedy żyły, jakie miały nazwy, ile ważyły, ile miały długości, wysokości, czym zajmuje się paleontolog, co to są skamieniałości. Podczas krótkiego filmiku dzieci spontanicznie pokazywały podnosząc do góry te same dinozaury umieszczone na stolikach, które były pokazywane na filmiku. Następne podczas wykonywania zadania – rzeźby z plasteliny – odważnego dinozaura – wszystkie dzieci wysłuchały piosenki o najpopularniejszym dinozaurze. Po wykonaniu zadania nastąpiło podsumowanie zajęć. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy za aktywny udział. Dodatkowo dla uczniów był przygotowany w sali Kącik o dinozaurach (książki, zagadki, zadania dla chętnych, gra podłogowa, magiczna skrzynia). Dla chętnych uczniów, którzy przynieśli swoje dinozaury, książki zostały rozdane nagrody. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotoramka Dzień Dinozaura. Dzieci mogły przebrać się w strój dinozaura. Miłym akcentem na koniec zajęć było pamiątkowe zdjęcie. Zajęcia upłynęły w atmosferze radości i dobrej zabawy.

Marzena Cichacz

Agnieszka Kaźmierczak