SZKOLNY  KONKURS  EKOLOGICZNO – PRZYRODNICZY

17 marca 2024r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  w Kutnie z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla klas trzecich. Do konkursu przystąpiły zespoły uczniów z klas III a, III b, III c i III d. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz kształtowanie właściwych postaw pro-ekologicznych. Konkursowe potyczki odbyły się w dwóch kategoriach teoretycznej i praktycznej. Pod okiem organizatorów uczniowie zmagali się z zagadnieniami przyrodniczo – ekologicznymi dotyczącymi właściwego segregowania oraz ograniczania ilości śmieci, zdrowego żywienia i bezpieczeństwa. Czas konkursu  minął na świetnej zabawie i nauce jednocześnie. Wszyscy uczestnicy wykazali wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Ich zmagania zostały nagrodzone dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, wręczonymi przez wicedyrektor szkoły Violettę Wojciechowską.

Nagrody zostały ufundowane przez Firmę PreZero Kutno i Urząd Miasta – Wydział Promocji i Rozwoju Miasta, Wydział Ochrony Środowiska. Serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość i wsparcie.

Barbara Wódka

Joanna Traczyk