Światowy Dzień Ziemi – udział w Ogólnopolskim Festiwalu Ekologii

Z okazji corocznego święta naszej planety – 22.04 w poniedziałek uczniowie naszej szkoły w trakcie zajęć mięli ogromną przyjemność uczestniczyć w Ogólnopolskim Festiwalu Ekologii w największym plenerze świata czyli w Internecie. EKOfeston była to transmisja online na żywo, której patronatem było Ministerstwo Klimatu i Środowiska. W trakcie wydarzenia uczniowie zdobyli przydatną wiedzę w zakresie ekologii poprzez zabawę:
– dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady i jakie są najczęściej popełniane błędy,
– dowiedzieli się w jaki sposób mogą chronić klimat oraz zasoby wody,
– poznali przyrodnicze ciekawostki,
– dowiedzieli się , czy życie bez śmieci jest możliwe.
Podczas transmisji live uczniowie uczestniczyli również w warsztatach, samodzielnie i własnoręcznie wykonali przydatne zakładki do książek.
Spotkanie online z pasjonatami przyrody i ekspertami w tej dziedzinie przekazało dużą dawkę ekologicznej wiedzy oraz uświadomiło młodych ludzi, jak ważne jest w obecnych czasach angażowanie się w działania prośrodowiskowe.
Dbajmy o naszą planetę każdego dnia, bo Ziemia jest tylko jedna…

Opracowała: S. Janiak