OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY KAŻDY INNY WSZYSCY RÓWNI  DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

Niepełnosprawność intelektualną to zaburzenie rozwojowe, które objawia się obniżeniem funkcji intelektualnych. Często wiąże się to z  trudnościami w nauce, porozumiewaniu się, wykonywaniu prostych czynności dnia codziennego oraz uzyskiwaniu kompetencji społecznych. Bariery i ograniczenia, które utrudniają osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie, nie są wynikiem niepełnosprawności, lecz wyzwaniem do ciągłej zmiany otaczającej nas rzeczywistości.

Podczas godziny z wychowawcą uczniowie oddziału IVB zapoznali się z prezentacją multimedialną pt.Światowy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną,na znak solidarności z osobami z niepełnosprawnością intelektualną uczniowie tworzyli plakat na którym przyczepiali kolorowe dłonie mz magicznymi słowami dla swoich wyjątkowych kolegów i koleżanek.  Wyjątkowe święto, mające na celu propagowanie równości oraz aktywnego uczestnictwa wszystkich uczniów w życiu szkolnym, rodzinnym i społecznym. Podczas zajęć rozmawialiśmy o znanych osobach którzy żyją wśród nas. Mają możliwość pokazania , że są tacy sami jak my : czują, kochają, złoszczą się , mają swoje mocne i słabe strony. Na koniec zajęć uczniowie podsumowali zajęcia hasłem:”Inny nie znaczy gorszy.”

Karolina Sulej