LEKCJA W TERENIE – ROZPOZNAJEMY ROŚLINY NAGONASIENNE I OKRYTONASIENNE

EKCJA W TERENIE – ROZPOZNAJEMY ROŚLINY NAGONASIENNE I OKRYTONASIENNE

Uczniowie klas 5 uczestniczyli w lekcji terenowej z biologii, której celem było rozpoznawanie i przegląd roślin nagonasiennych i okrytonasiennych. W trakcie wędrówki po Szkolnym Ogrodzie Botanicznych uczniowie wybierali okazy, które sami opisywali uwzględniając ich charakterystyczne cechy dot. m. in. rodzaju liści, budowy łodygi, kształtu szyszek. Praca przebiegała bardzo sprawnie i uczniowie nie mieli większych problemów z rozpoznaniem np. kaliny, trzmieliny, sosny czy cisu. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę teoretyczną zdobytą podczas zajęć w sali lekcyjnej o cenną wiedzę praktyczną w trakcie samodzielnej obserwacji różnorodnych okazów z naszego pięknego Szkolnego Ogrodu Botanicznego. Zapraszamy do fotorelacji.

Opracowała: S. Janiak