#DZIECI UCZĄ RODZICÓW

I kolejne wyzwanie za nami. Tym razem, w ramach realizacji zadań  ogólnopolskiej akcji „Dzieci Uczą Rodziców”, uczniowie oddziałów 1b, 2a, 2c i 3d zrealizowali zajęcia pod tytułem „Polska i Europa – razem przez 20 lat”. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały multimedialną prezentację przedstawiająca historię wstąpienia Polski do UE. Wysłuchały bajki dzięki, której zrozumiały, jak członkostwo Polski w Unii Europejskiej wpłynęło na różne aspekty życia w naszym kraju, od gospodarki po kulturę i edukację.

Uczniowie posługując się mapą poznali kraje  Unii Europejskiej i ich stolice. Rozwiązanie quizu  pomogło utrwalić wiedzę i rozwinąć umiejętności krytycznego myślenia. Zadania grupowe i projekty  zachęciły do współpracy i dyskusji na temat wpływu UE na Polskę.

Zajęcia bardzo się dzieciom podobały. Z chęcią oraz zaangażowaniem pracowały
i wykonywały ćwiczenia. Zrealizowane zadania nie tylko dostarczyły wiedzy, ale również zainspirowały i zmotywowały uczniów do dalszego zgłębiania tematów europejskich.

Kaźmierczak Agnieszka

Świerczyńska Emilia