I Turniej Koła Przyjaciół Książki dla młodych czytelników z klas 1-3

5 grudnia odbył się w naszej szkole I Turniej Koła Przyjaciół Książki dla młodych czytelników z klas 1-3. Organizatorkami zabawy czytelniczej były członkinie Koła Przyjaciół Książki (Maria Kubasińska, Julia Pierzchała i Emilia Zielińska), które wykonały to zadanie w ramach projektu edukacyjnego biblioteki szkolnej „Biblioświętowanie”.

Uczennice przeprowadziły zabawę w 7 kategoriach, w których brały udział cztery grupy (A, B, C, D). Każda z grup musiała się zmierzyć z układaniem puzzli, wykazać się znajomością lektur odpowiednich dla ich wieku oraz alfabetu poprzez ułożenie książek według takiej kolejności, a także rozpoznać tytuł książki po skojarzeniach. Nie zabrakło również trochę aktywności fizycznej. Jedna osoba wybrana przez innych uczestników grupy musiała przejść slalom z książką na głowie.

Turniej sprawił młodszym kolegom wiele radości, ale również zabawa utrwaliła znajomość książek.

Zwycięstwo w mini turnieju odniosła grupa D w składzie: Gabriela Truścińska (2d) i Franciszek Pasikowski (3d). Drugie miejsce zajęła grupa C w składzie Lena Ziółkowska (2c) i Natalia Woźniak (3c). Trzecie miejsce przypadło grupie A, które reprezentowali: Elżbieta Herc (1a), Lena Wojtalik (2a) i Jakub Błaszczyk (3a). Na szczególne uznanie zasługiwała uczennica klasy 1b – Marianna Smolarczyk, która jako jedyna reprezentantka grupy B świetnie radziła sobie z rozwiązywaniem zadań turniejowych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Słodkie upominki ufundowała Rada Rodziców.

Emilia Zielińska oraz Wasze bibliotekarki