Dzień Pustej Klasy – Bliżej Natury

7 czerwca 2024 roku uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły opuścili szkolne mury i przyłączyli się do świętowania Dnia Pustej Klasy. Kontakt z przyrodą odbył się  w Parku Traugutta, na łące, boisku szkolnym, placu zabaw, w szkolnym ogrodzie botanicznym oraz podczas wędrówki pieszej zabytkowymi ulicami naszego miasta. Uczniowie uczyli się     i bawili wykonując eksperymenty mierząc poziom hałasu na przyszkolnych ulicach, prowadzili rozmowy telefoniczne telefonem wykonanym ze sznurka      i tekturowych kubeczków, obserwowali chmury, ptaki z wykorzystaniem lornetek, mrówki wędrujące do mrowiska patrząc przez lupy,  zebrane listki pod mikroskopem,  siedząc na kocach słuchali odgłosów przyrody, budowali napisy, wzory i pejzaże z materiału przyrodniczego, układali rymowanki, hasła i okrzyki ekologiczne, grali w przyrodnicze memory, układali zapisy melodii na własnoręcznie wykonanych instrumentach muzycznych z trawy, drewnianych rurek, patyków, urządzali wyścigi na hulajnogach i rolkach,   grali  w klasy, a na Eko-matematyce mierzyli długości i obwody drzew wykonanymi przez siebie miarkami, układali przyrodnicze opisy, zadania tekstowe.

Zabawy i zajęcia w plenerze, bezpośredni kontakt ze środowiskiem i swoboda, związana z pobytem na świeżym powietrzu, dostarczyły dzieciakom niezapomnianych przeżyć oraz sprawiły im wiele radości. Ahoj przyrodo! Było super!!! Z pewnością zachęcimy pozostałą szkolną społeczność i weźmiemy udział  w następnej edycji. Widzimy się za rok!!!

J.Traczyk

B.Wódka