# DZIECI UCZĄ RODZICÓW – POZNAJ SWOJEGO SĄSIADA

Mieszkańcy naszego kontynentu mówią różnymi językami, mają inną kulturę, tradycje   i zwyczaje, a także upodobania kulinarne. Na koniec naszej całorocznej podróży z ogólnopolską akcją „Dzieci Uczą Rodziców” poznaliśmy naszego południowego sąsiada – Czechy. Oglądając prezentację multimedialną uczniowie dowiedzieli się, że stolica Czech – Praga,  jest uważana za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Nad miastem góruje Hrad, czyli zamek królewski. Narodowym sportem Czechów, oprócz piłki nożnej, jest hokej. Uczniowie zrozumieli jak wiele nas łączy. Nawet nasze języki mają ze sobą wiele wspólnego. Poznane, tradycyjne potrawy czeskie wyglądają bardzo apetycznie. To skusiło  niektóre dzieci, do wykonania w domu, wspólnie z rodzicami, czeskich knedliczków. Na podsumowanie spotkania z naszym sąsiadem, uczniowie wykonali ciekawe karty pracy. Umieścili je w Galerii Prac Plastycznych, aby zachęcić uczniów z innych klas do udziału w akcji w przyszłym roku szkolnym.     Ahoj przygodo! Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Kaźmierczak Agnieszka

Świerczyńska Emilia