Nadzwyczajny gość w „Jedynce”

12 czerwca 2024 r. odwiedził naszą szkołę Marek Michalak – Kanclerz Orderu Uśmiechu, Rzecznik Praw Dziecka w latach 2008-2018, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Janusza Korczaka, Kawaler Orderu Uśmiechu (1994 r.), Pisarz, Człowiek zawsze dla dzieci i za dziećmi. Od 4 czerwca 2024r. przewodniczy Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Rodzinnego. Marek Michalak jest autorem publikacji o wychowaniu i prawach dziecka oraz książek dla dzieci, m.in. “Opowieści o tym co w życiu ważne” czy “Opowieści o prawach dziecka”. Spotkanie autorskie zgromadziło władze miasta Kutno, dyrektorów, przedstawicieli uczniów ze szkół podstawowych z terenu miasta Kutno. Dzieci miały wielką i niepowtarzalną okazję zapytać i porozmawiać z Markiem Michalakiem o tym co w życiu ważne, jakie są ich prawa w XXI wieku. Nasz gość opowiedział o swojej działalności, o książkach, o wyjątkowym odznaczeniu przyznawanym dorosłym przez dzieci czyli procedurze przyznawania Orderu Uśmiechu. Mieliśmy okazję dotknąć order uśmiechu, który Marek Michalak otrzymał w 1994 r. i zobaczyć kubek, z którego odznaczeni orderem wypijają sok z cytryny.

Zwieńczeniem spotkania były wspólne zdjęcia oraz autografy i podziękowania.

To było wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole.

DZIĘKUJEMY ZA CENNĄ LEKCJĘ.

Spotkanie było ostatnim działaniem w ramach inicjatywy lokalnej “Historią zapisany zaczarowany ogród różany”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowe Centrum Kultury NPRCz 2.0

Opracowanie:

Marzena Cichacz