Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „CENNE ŻYCIE”

Informujemy, że Oddziały Ib, Id, Vb, VIa, VIIa  przystąpiły do I edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „CENNE ŻYCIE”. Projekt „CENNE ŻYCIE” zakłada szeroko pojętą edukację dla życia, które jest najcenniejszym darem!

Cele projektu:

1. Nadanie odpowiedniej rangi umiejętności udzielania pierwszej pomocy w społeczeństwie.
  2. Uczenie społeczeństwa od najmłodszych lat w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy przedmedycznej, aby zminimalizować występujący u ludzi strach oraz niepewność.
  3. Uświadomienie jak cenne mamy życie, a jego utrata jest nieodwracalna.
  4. Pobudzenie uczniów do aktywnego działania na rzecz ochrony życia: aktywny udział w warsztatach pierwszej pomocy, dzielenie się wiedzą.
  5. Świadomość w jaki sposób możemy rozpoznać objawy chorób, w jaki sposób nim zapobiegać.
  6. Kształtowanie u uczniów umiejętności współdziałania, uwrażliwienie na potrzeby innych, empatii.
  7. Poznawanie środowiska lokalnego, jego potrzeb i problemów, promowanie profilaktyki prozdrowotnej oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Realizacja działań projektowych zaplanowana jest w terminie od września 2024 do maja 2025.

Za realizację projektu odpowiedzialne są: Marlena Bajda, Elżbieta Chodorowska,  Marzena Cichacz, Marta Fabisz, Karolina Sulej, Anna Walędziak.