Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „CENNE ŻYCIE”

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie rozpoczęliśmy realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „CENNE ŻYCIE”.

14 września obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. W oddziale 7a odbyła się pogadanka jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy oraz jakich kluczowych informacji, trzeba podać dzwoniąc na numer alarmowy 112. Na plakacie pn. Pomoc CENNE ŻYCIE zostały zamieszczone kroki udzielania pierwszej pomocy. Na naszej gazetce podzieliliśmy się ważnymi wskazówkami dotyczącymi reakcji w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Natomiast dniu 24.09.2024 r. z okazji Światowego Dnia Serca oddziały 1b, 1d, 5b, 7a wykonywały różne zadania. Starsi uczniowie na wyciętych z papieru sercach narysowali symbol – linię życia. Wszystkie serca przygotowane przez uczniów zostały umieszczone na oddziałowej tablicy. Podczas pogadanki dowiedzieli się jaką funkcję pełni serce i jak należy o nie dbać bo ważna jest troska o zdrowie serca.

Natomiast dzieci z oddziałów 1b i 1d obejrzeli prezentację multimedialną na temat tego, jak dbać o serce. Uczniowie dowiedzieli się, jaka dieta jest najzdrowsza, jakie znaczenie dla zdrowego serca ma odpowiedni sen, jak ważna jest aktywność fizyczna oraz jakie są najważniejsze funkcje tego narządu. Podczas kolorowanek odbyła się również pogadanka na temat najważniejszych zawodów pełniących ogromną rolę w zdrowiu człowieka jak kardiolog, dietetyk czy trener personalny.

Opracowanie: M.Bajda, M.Fabisz, M. Cichacz i K.Sulej