OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY POSTAW NA WARTOŚCI VB VIA VIIA

Uczniowie oddziałów: Vb, VIa oraz VIIa  z naszej społeczności szkolnej przystąpili do działańw ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Postaw na wartości” którego podstawowym celem projektu jest kształtowanie postaw i wartości przez wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, przy wykorzystaniu innowacyjnego podejścia do przygotowywania zajęć!
Podczas lekcji z wychowawcami przybliżyliśmy tematykę wartości człowieka. Uczniowie trafnie wskazywali, że są one potrzebne do komfortu fizycznego i psychicznego, wszelkiego rodzaju  aktywności a przede wszystkim do poczucia bycia potrzebnym i szczęśliwym.
Dlatego też rozpoczęliśmy zadanie od spotkania w Ogrodzie Botanicznym przy naszej szkole. Szukając ostatnich promieni słońca zrealizowaliśmy zadanie z kręgu 2 “Przyrody potrzebuję-w naturze pracuję”. Wychowankowie  oddziałów wspólnie zaznaczyli najważniejsze wartości. W trakcie zajęć zorganizowano również prelekcję na temat różnic które dostrzegamy wokół nas, spotykamy je w codziennym życiu. Były to zajęcia związane z różnorodnością każdego człowieka z kręgu V “Różnic szukamy -każdego kochamy”. Natomiast uczniowie oddziału VII a wykonali zadanie 6 z kręgu V ,,Kalendarz mamy –nietypowych świąt szukamy’’ zaznaczając nietypowe święta np. 04.10.2024 Światowy Dzień Uśmiechu czy 16.11.2024 Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W dniu  14 września obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy – odbyła się pogadanka jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, jakie ważne informacje trzeba podać dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Na naszej gazetce podzieliliśmy się wskazówkami dotyczącymi reakcji w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. To była cenna lekcja. Oddział VIIa wykonał zadanie 5 z kręgu I “Ważne miejsca znam – odwiedzam je sam” udział w obchodach 85. Rocznicy Bitwy Nad Bzurą.

Karolina Sulej
Anna Walędziak