„Reaguj! Bądź dzielny i zatrzymaj przemoc rówieśniczą!”

Międzysektorowy Pilotażowy Innowacyjny Projekt Partnerski  „Reaguj! Bądź dzielny i zatrzymaj przemoc rówieśniczą!”

Ruszył wyjątkowy projekt, w którym bierzemy udział. Celem projektu jest wzrost poczucia bezpieczeństwa w szkole i zmniejszenie zjawiska przemocy rówieśniczej. Ponadto pozyskanie przez uczniów konkretnych umiejętności społecznych, prawidłowego reagowania w sytuacji gdy jest się świadkiem przemocy rówieśniczej. Działanie zamiast teorii.

W dniu 03. 10. 2024 r. odbył się pierwszy etap projektu: Teatr Forum dla uczniów
z udziałem  Hanny Jarzębskiej Gazella – edukatora , instruktora dramy, muzykoterapeuty oraz Sylwestra Janka – trenera umiejętności społecznych, socjoterapeuty a także nauczycieli ze szkół podstawowych SP nr 1 i SP nr 9 w Kutnie.

Kolejny etap projektu już wkrótce!

Magdalena Jaszczak