ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA – rozstrzygnięcie konkursu orgiami – DRZEWA REGIONU KUTNOWSKIEGO

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA – rozstrzygnięcie konkursu orgiami –
DRZEWA REGIONU KUTNOWSKIEGO

Jesienią polskie drzewa wyglądają szczególnie pięknie i kolorowo, nie bez powodu nazywamy tę porę roku „POLSKA ZŁOTA JESIEŃ”. 10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą tego święta jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy je od 2002 r. W tym dniu uczniowie klas I – III naszej szkoły wybrali się na poszukiwanie i rozpoznawanie różnych gatunków drzew w ogrodzie botanicznym, wokół szkoły i w parku. Podziwiali ich jesienną urodę. Badali liście, owoce, kształty, korę. Gromadzili materiał przyrodniczy. Przytulali się do drzew, aby czerpać ich siłę i energię Wyszukiwali informacje w różnych źródłach, robili notatki, wykonywali  różnorodne prace plastyczne. Obejrzeli filmiki dydaktyczne, z których dowiedzieli się, jak wielkie znaczenie dla ludzkości mają drzewa. Dzieci wzięły również udział w szkolnym konkursie orgiami „Drzewa regionu kutnowskiego” pod patronatem Szkolnego Koła LOP. Organizatorki konkursu z wielką satysfakcją obserwowały samodzielność i pomysłowość uczniów. Na holu szkoły powstała wystawa pięknych prac.

Do konkursu przystąpiło  24  uczniów. Jury wyłoniło laureatów:

I miejsce – HANNA  RADZIMIERSKA I B

ZOFIA BANASIAK I C

LAURA  JANCZURA II A

GABRIELA STRASZEWSKA II B

II miejsce – MARCEL WASIAK I A

FRANCISZEK ZACHORSKI II B

ZUZANNA PAWLAK II C

MICHAŁ KOZICZ II D

III miejsce – KAMIL CISZEWSKI I D

HANNA JASIŃSKA III B

FILIP ZAWLIK III B

OSKAR PIETRASZKIEWICZ III C

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Wykonawcom prac gratulujemy osiągnięć i sukcesów.

Opiekunki Szkolnego Koła LOP klas I-III

J.Traczyk