Książka mówi

9 października odbył się etap szkolny konkursu pięknego czytania „Książka mówi”. 11 uczniów z klas siódmych i ósmych pięknie czytało utwory lub fragmenty poezji lub prozy patronów roku 2024. Prezentowano twórczość Czesława Miłosza, Kazimierza Wierzyńskiego, Marka Hłaski, Witolda Gombrowicza i Melchiora Wańkowicza.

Komisja konkursowa w składzie Karolina Jagodzińska (przewodnicząca), Anna Witkowska i Izabela Smolarek (członkinie) po długich obradach (poziom był bardzo wyrównany) wyłoniła dwóch laureatów: Gracjana Strugarka i Igora Pilarskiego (8c). Nauczycielem – opiekunem uczniów jest pani Iwona Jabłońska. Ocena prezentacji uwzględniała: technikę czytania, rozumienie czytanego tekstu, środki artystycznego wyrazu, zachowanie limitu czasu i dobór tekstu.

Wyłonieni uczniowie będą reprezentować szkołę w zmaganiach rejonowych w Zgierzu.

Wszystkim dziękujemy za udział, a laureatom życzymy dalszych sukcesów.

I.Smolarek