SPOTKANIE Z POLICJANTEM

18 października 2024r uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem policji. Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantką o zachowaniu bezpieczeństwa   w drodze do i ze szkoły, o właściwym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych, w oczekiwaniu na autobus, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasz Gość zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówiła  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania. Miały także możliwość utrwalenia omawianych treści podczas oglądania filmów edukacyjnych z serii „Kazio i bezpieczeństwo na drodze”. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjantki.
Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów. Mamy nadzieję, że pozytywnie wpłyną na ich zachowanie w szkole i poza nią.
Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo – profilaktycznego naszej szkoły.

Opracowanie Marta Krawczyk, Joanna Traczyk