Najmłodsi czytelnicy biblioteki szkolnej

W październiku uczniowie oddziałów pierwszych zostali wprowadzeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Wszystkie dzieci zostały zapoznane z zasadami wypożyczania książek, korzystania z biblioteki i przemierzali książkowy labirynt, aby zobaczyć rozmieszczenie książek na półkach. Ponadto dowiedzieli się jak szanować książki. Na koniec złożyli uroczyste przyrzeczenie.

Wraz z wypożyczoną książką wszystkie pierwszaki otrzymały zakładkę do książki, dyplom czytelnika i biblioteczną gazetkę informacyjną.

Od tej pory sami mogą wypożyczać książki i przekonać się, że czytanie jest ważne i jak wiele radości może przynieść literatura.

Czytanie przynosi wiele korzyści, zarówno dla umysłu, jak i dla emocji. Oto niektóre z nich:

Rozwój intelektualny: czytanie rozwija słownictwo, poprawia zdolności językowe i logiczne myślenie.

Wiedza: książki dostarczają informacji na różnorodne tematy, co poszerza horyzonty i wiedzę ogólną.

Empatia: literatura pozwala zrozumieć różne perspektywy i emocje innych ludzi, co rozwija empatię.

Redukcja stresu: zanurzenie się w książce może być doskonałym sposobem na relaks i ucieczkę od codziennych problemów.

Poprawa koncentracji: regularne czytanie ćwiczy zdolność koncentracji i skupienia.

Kreatywność: czytanie stymuluje wyobraźnię, co może prowadzić do większej kreatywności.

Zabawa i rozrywka: książki oferują różnorodne historie i przygody, które mogą dostarczyć wiele radości.

Rozwój osobisty: czytanie literatury motywacyjnej lub samopomocowej może inspirować do wprowadzania pozytywnych zmian w życiu.

Czytanie to nie tylko przyjemność, ale także sposób na rozwój osobisty i intelektualny!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Wasze bibliotekarki