ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

Jak co roku, w dniu 24 października, w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Origami. Tegoroczne obchody przebiegły pod hasłem „Idziemy na grzyby”. Wszyscy uczniowie klas I – III bawili się papierowymi kółkami. Nauczyciele opowiedzieli dzieciom ciekawostki związane ze sztuką origami. Przypomnieli obowiązujące w niej zasady. Zaprezentowali sposoby złożenia. Dzieci ochoczo przystąpiły do składania. Starały się estetycznie wykonać zadanie. Wzorowo przestrzegały zasad. Pod troskliwym okiem wychowawców powstały piękne okazy prawdziwków, podgrzybków i muchomorów. Wszystkie grzyby zostały umieszczone w galerii i utworzyły wspaniałą, leśną polanę. Działania podjęte podczas obchodów Światowego Dnia Origami dostarczyły radości oraz wielu estetycznych wrażeń. Zaspokoiły naturalną potrzebę tworzenia. Udoskonaliły sprawności manualne, precyzję i cierpliwość. Wyzwoliły chęć współpracy. Uczniowie dostrzegli, że dzięki wspólnej pracy mogą powstać duże dzieła przy mniejszym wysiłku i w krótszym czasie. Dziękujemy wszystkim wychowawcom za zaangażowanie i pomoc w uświetnieniu tego dnia.

Barbara Wódka

Anna Dębska