Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa (galeria) – 21.03.2021

Co roku 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa.

Celem tego dnia jest podniesienie świadomości społecznej na temat potrzeb i życia osób z tą niepełnosprawnością.

Data 21 marca jest symboliczna, ponieważ ludzie z Zespołem Downa mają dodatkowy chromosom nr 21. Mają ich 3 zamiast 2. Dlatego ta choroba genetyczna nazywana jest również trisomią 21.

Symbolem tego dnia są m.in. zakładane kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki. Ludzie na całym świecie zakładają w tym dniu dwie różne skarpetki, aby w ten sposób okazać swoją solidarność, zrozumienie i wsparcie dla osób z zespołem Downa i ich rodzin.

Społeczność naszej szkoły w tym roku również wzięła udział w obchodach tego wyjątkowo kolorowego dnia. Uczniowie z całymi rodzinami, a także nauczyciele założyli niepasujące skarpetki, wykonali zdjęcia i przesłali na podany adres mailowy.

Mimo trudnego czasu – zaliczyliśmy zadanie na “5” 🙂

Poniżej można obejrzeć naszą “skarpetkową galerię”.

Dorota Wojciechowska