摺紙工作坊 Zhézhǐ gōngzuò fāng (warsztaty origami)

摺紙工作

Zhézhǐ gōngzuò fāng (warsztaty origami)

Sztuka origami jest w dzisiejszych czasach znana na całym świecie. Słusznie ceniona jest za swój wpływ na rozwój umysłu człowieka. Nauka techniki składania papieru z pewnością przekłada się wprost na większą skuteczność nauki dziecka, a tym samym jego lepsze wyniki nie tylko w szkole, ale także podczas różnego rodzaju zajęć dodatkowych. Origami to także sposób na wspólne spędzenie czasu w gronie całej rodziny. Uczniowie oddziału Ib uznali, iż zbliżający się Światowy Dzień Origami (24.10.) może stanowić idealną okazję na bliższe zapoznanie się z tą sztuką. Postanowili więc zaprosić na zajęcia edukacji technicznej w dniu 12.10. panie instruktorki origami z KDK. Warsztaty były wspaniałą okazją do twórczego spędzenia czasu w szkole. Dzieci przekonały się,  że ze zwykłych i kolorowych kartek papieru można stworzyć małe dzieła sztuki. Dowiedziały się, że w origami nie ma drogi na skróty a pośpiech nie popłaca. Dzięki temu każdy kto uczy się składać figurki z papieru uczy się także cierpliwości, konsekwencji i dokładności. Panie instruktorki pomogły nam  wykonać piękne prace, które wezmą udział w szkolnym konkursie origami ,,Jesień wokół nas”.

Bardzo dziękujemy naszym gościom za wspólne spędzenie czasu.

Uczniowie I b

z wychowawczynią