Kotyliony dla  Niepodległej

W ramach działań związanych z obchodami Święta Niepodległości dzieci  z oddziału Ib w dniu 09.11.br. wzięły udział w patriotycznych warsztatach  w KDK. Prowadzone one były przez instruktorki orgiami. Celem warsztatów było uczczenie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli    w przygotowaniu biało-czerwonych kotylionów. Prace wymagały zręczności oraz staranności. To były bardzo twórcze, uspokajające zajęcia. Wykonywanie patriotycznych ozdób sprzyja refleksji na temat losów naszej ojczyzny. Dzieci zgodnie uznały, iż poprzez ich tworzenie mogą oddać hołd tym, którzy walczyli o wolną Polskę. Warsztaty przyniosły dzieciom wiele radości i zabawy, jak również poszerzyły ich wiedzę na temat własnej Ojczyzny. Wykonane przez uczniów kotyliony udekorowały popiersia wszystkich wychowanków. Są one symbolem dumy  z polskich barw narodowych oraz radosnych obchodów Święta Niepodległości, jak również najprostszą lekcją patriotyzmu dla najmłodszych. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom instruktorkom za poświęcony nam czas i przeprowadzenie z dziećmi tych wspaniałych warsztatów. Dziękujemy także mamie Kuby L.  za pomoc w opiece  podczas wizyty  w KDK.

Uczniowie Ib

z wychowawczynią