Byliśmy na wycieczce w Dobroniance!

Uczestnicy wycieczki wraz z przewodnikiem poznawali mini zoo i jego mieszkańców. W Dobroniance spotkaliśmy, a 400 zwierząt z 49 różnych gatunków, m.in. przesympatyczne alpaki, kangury, wielbłądy, daniele, kuce polskie, żurawie koroniaste, kapodzioby, mary patagońskie, łabędzie białe i czarne, kaczki, kangury, skunksy, króliki, cozy, barany, strusie afrykańskie, cozy hoary. Każdy miał możliwość bezpośredniego kontaktu zed zwierzętami, a także ich nakarmienia.
Zwiedzając minizoo bardzo zgłodnieliśmy, więc był to dobry czas na odpoczynek w specjalnie przygotowanych miejscach, a także zjedzenie ciepłego posiłku. Na terenie Dobronianki znajduje się ogromna strefa gastronomiczno-relaksacyjna, w której zaserwowano nam cieplutkie frytki i nugetsy.
Zregenerowani ruszyliśmy na fermę dyń. Były tu wystawione w ładnej aranżacji różnego rodzaju dynie. Od małych, po prawdziwe giganty. Na całym terenie ustawione były genialne dekoracje, dodające jesiennego klimatu.
Dyń na fermie było co niemiara. Zobaczyliśmy ją w różnych rozmiarach, kolorach i odmianach. Od małych pomarańczowych hokkaido, po klasyczne olbrzymie dynie w nieco jaśniejszej tonacji oranżu, zielone dynie prowansalskie, dynie piżmowe o gruszkowatym kształcie, maleńkie dynie idealne do jesiennych dekoracji.
Mieliśmy okazje  wybrać i ozdobić swoją własną dynię. Każdy udekorował ją kolorowym papierem, włóczką, domalował szczerzący uśmiech, oczy, nos, co tylko chciał. Dynie stanowiły piękne tło do zdjęć. Do takich wspomnień wraca się z przyjemnością po latach, a widząc te kolorowe fotografie z pewnością przypomnimy sobie radość, która towarzyszyła nam tego dnia. Wycieczka była pełna wrażeń i wszyscy bawili się doskonale! Poniżej możecie zobaczyć kilka  naszych zdjęć z Dobronianki!

Uczniowie oddziału 2a wraz z  rodzicami i wychowawczynią.