Gościmy Nadleśnictwo Kutno na lekcji przyrody

Oddział 4a w środę 10 kwietnia miał przyjemność gościć na lekcji przyrody pracownika Lasów Państwowych Nadleśnictwa Kutno. Cele spotkania dot. uświadomienia dzieciom ogromnego znaczenia lasów – gospodarczego, społecznego i przyrodniczego, pokazania jak zbudowany jest las i jaka fauna i flora występuje w lasach w Polsce i nie tylko. Nasz gość podleśniczy p. Mateusz Krokowski opowiedział uczniom o tym, jak ważna jest ekologia, jaki jest zakres działalności Lasów Państwowych, jak bezpiecznie wypoczywać w lesie oraz jakich zasad obowiązujących w lesie należy bezwzględnie przestrzegać. Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na zadawane im pytania oraz sami zadawali wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał pamiątkową grę zręcznościową z logo Nadleśnictwa Kutno.
Bardzo dziękujemy za pouczającą lekcję i ciekawie spędzony czas 🎄🌳🌲🎄🌳
Opracowała: S. Janiak