Wycieczka do Zoo

W dniu 13 maja uczniowie klasy Id i IIb  uczestniczyli w  wycieczce do Orientarium Zoo w Łodzi.

Tuż za bramą powitały wszystkich niespotykane na co dzień zwierzęta, pochodzące z różnych kontynentów. Spacerując ścieżkami ogrodu zoologicznego udało nam się zobaczyć zebry, żyrafy, pingwiny, kapibary oraz wiele innych. Dużą atrakcją był spacer w tunelu oceanicznym w którym można było zobaczyć przepływające rekiny, płaszczki i wiele innych gatunków ryb. Uczniowie mieli okazję dotknąć żółwia, węża oraz wysłuchać wiele ciekawostek na temat mieszkańców zoo od przewodników.

Pobyt w ogrodzie zoologicznym dostarczył dzieciom wiele radości, był wspaniałą lekcją przyrody, przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

Karolina Jeziorska

Martyna Walczak