Bezpieczne wakacje – warsztaty profilaktyczne dla klas trzecich.

5 czerwca z okazji zbliżających się wakacji uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „pierwsza pomoc przedmedyczna” przeprowadzonych przez pracowników Ochotniczej Straży Pożarnej w Komadzynie, pana Adama Waśkowskiego    i Artura Woźniaka.

Wykwalifikowani specjaliści zapoznali ich z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej – oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia (resuscytacja, reanimacja) i niedopuszczeniu do powstania dalszych powikłań do czasu przybycia lekarza lub karetki pogotowia ratunkowego. Uczniowie po instruktażu bardzo chętnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych. Z przejęciem angażowali się w udzielaniu pomocy.

Dziękujemy Strażakom z OSP w Komadzynie za poświęcony czas, przekazanie uczniom tak cennych i pożytecznych informacji.

Opracowanie: Marlena Bajda