ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ CHŁOPAKA V B

W ramach zapoznawania się z różnymi zawodami oddział V b udał się na Warsztaty Kulinarne do Pizzeri 105, aby wspólnie świętować Dzień Chłopca. Dziewczęta i chłopcy bawili się wspaniale. Na miejscu było wiele atrakcji. Wychowankowie sprawnie podzielili się na 4 i 5 osobowe grupy. Uczniowie próbowali wcielić się w rolę pizzermana, kelnerki oraz zapoznali się z pracą kucharza. Po zapoznaniu się z techniką wykonania pizzy, wszyscy wcielili się w rolę kucharzy i przyrządzili swoje własne pizze. Na stanowiskach pracy przygotowano wcześniej odpowiednią wielkość ciasta oraz różne składniki. Każdy zespół mógł skomponować swoją własną pizzę. Wszystkie wyglądały cudownie i jeszcze lepiej smakowały.  Pobyt w pizzerii dostarczył wychowankom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji, a także nauki innej niż na co dzień. Był to czas świetnej integracji oddziału V B . W drodze powrotnej do szkoły udaliśmy się na spacer do Parku Traugutta. Uczniowie podziwiali piękno przyrody jesienią. Obserwowali drzewa i krzewy w kolorowej szacie. Na zakończenie wykonaliśmy ekobransoletki z darów jesieni. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Pobyt na świeżym powietrzu dobrze wpłynął na nasze samopoczucie.

Karolina Sulej