Dzień Głośnego Czytania

27 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Dziękujemy wychowawcom oddziałów 1d (Marlena Bajda), 3a (Agnieszka Kaźmierczak), 4a (Karolina Lazarowicz), 5b (Karolina Sulej), 7a (Marzena Cichacz), 6c (Agnieszka Kolczyńska) oraz Dorocie Wojciechowskiej – podczas zajęć korekcyjno kompensacyjnych, za uczczenie tego dnia pięknym, głośnym czytaniem w klasach o czym świadczą nadesłane zdjęcia.

Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej mogli usłyszeć Opowiadanie z morałem – Agnieszki Stelmaszyk – „Bajkę o tym, jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas” przeczytane przez waszą bibliotekarkę panią Annę Witkowską.

Podczas przerw natomiast w naszej bibliotece można było wziąć udział w zabawie, która polegała na wyciągnięciu dla siebie losu z pytaniem dotyczącym tytułu książki, bohaterów, bajek czy autorów. Uczniowie klas 1-3 mieli jednocześnie możliwości doskonalenia umiejętności czytania. Nagrodą za prawidłową odpowiedź były świeże, pachnące i zdrowe jabłka (nie takie jakie dostała Królewna Śnieżka od złej czarownicy). Tego dnia także obchodziliśmy Dzień Jabłka, więc było smacznie, zdrowo i mądrze.