„Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia”.

W środę 02.10.2024r. uczniowie klasy 5 naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w interesującym spotkaniu edukacyjnym organizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kutnie – Wystawie Grzybów pt. „Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia”.

Uczestnicy wysłuchali wykładu dotyczącego m. in. bezpiecznego grzybobrania, rozróżniania grzybów jadalnych od niejadalnych i trujących, skutków zatruć grzybami. Celem wystawy była profilaktyka zatruć grzybami poprzez zapoznanie społeczeństwa z cechami identyfikującymi grzyby jadalne, niejadalne i trujące, które często są łudząco podobne i mylone. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o rodzajach grzybów i ich budowie oraz o zasadach rozpoznawania i zbierania grzybów kapeluszowych jak również wzbogacili swoją wiedzę nt. zagrożeń związanych z obecnością kleszczy w lasach.

Garść wiedzy na pewno przyda się zarówno uczniom jak i ich rodzinom w trakcie grzybobrania.
S. Janiak
K. Sulej