#SprzątamyDlaPolski.

W dniach 4 – 7 października uczniowie i nauczyciele klas 1 – 3 oraz klasa VIB z wychowawcą Agnieszką Wyrzykowską – Michalak wzięli udział w VIII edycji  Akcji #SprzątamyDlaPolski. To coroczne święto spotkało się z wielkim entuzjazmem dzieci i młodzieży. Najpierw  w salach odbyły się pogadanki, dyskusje na temat tego, co jest ważne dla środowiska oraz czystości Naszej Planety. Dzieci obejrzały prezentacje, filmy o tematyce ekologicznej, wykonały plakaty. Następnie, uzbrojone w rękawiczki i worki, ochoczo ruszyły do walki ze śmieciami. Uporządkowały szkolny ogród botaniczny, boisko, tereny zielone wokół szkoły i  pobliskiego osiedla oraz trawnik wokół Basenu Miejskiego. Z radością należy przyznać, iż świadomość społeczeństwa w zakresie nieśmiecenia podnosi się, co widać na mniejszej ilości zebranych odpadów i nieużytków. Sprzątanie odbyło się zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i wsparcie.

Barbara Wódka

Joanna Traczyk